Telefon
WhatsApp
X

Araç Kiralama Sözleşmesi

 • Kiralama Şartları

  • Araç, en az üç günlüğüne kiralanabilmektedir.
  • Sun Rent a Car’dan araç kiralayabilmek için en az 25 yaşında olmak gerekmektedir.
  • Aracı kullanacak kişinin son beş yıldır geçerli olan ehliyetinin olması şarttır.
  • Sadece kayıtlı sürücü/sürücüler aracı kullanabilir. Ek iki sürücüye kadar herhangi bir ücret talep edilmez. Sigortanın tüm olabilecek herhangi bir olumsuzluğu kapsayabilmesi için lütfen tüm sürücülerin kira antlaşmasına kayıt edildiğinden emin olunuz.
  • Tüm araçlarda emniyet kemeri takılması zorunludur.
  • Araç teslim alma anında geçerli bir kimlik veya pasaport ibrazı mecburidir. 

  Rezervasyon Değişiklikleri ve İptali

  Rezervasyon değişikliği ve iptali konusunda firma olarak esnek bir bakış açısına sahibiz. Herhangi bir problem yaşanmaması için sadece müşterilerimizin araç kiralama sürecinin başlamasından en az 24 saat önce bizi herhangi bir iptal veya değişiklik konusunda bilgilendirmeleri gerekmektedir.

  Herhangi bir değişiklik veya iptal talebiniz için web sitemizi kullanabilir, iletisim@ozgokcenrentacar.com adresine e-posta gönderebilir veya acil arama numaramız olan +90 392 227 23 03 arayıp en az 24 saat öncesi gerekli bilgileri verebilirsiniz.

  Araç Teslim Alma / Araç Teslim Etme

  Müşterilerimiz araçlarını istedikleri Özgökçen rent a car ofisinden teslim alıp istedikleri herhangi bir ofizimize teslim edebilmektedir.

  Özgökçen rent a car müşterilerine araç teslim saatiyle ilgili esnek bir uygulama sunmaktadır. Araç teslim alma saatinin 6 saat sonrasına değin kiralanan araç müşteri için bekletilmektedir. Müşterilerimizin herhangi bir araç teslim alma gecikmesi durumunda bizi olabildiğince erken haberdar etmesini bekleriz. Geç teslim almayla ilgili haberdar edildiğimiz takdirde rezervasyonlu araç anlaşılan lokasyonda müşteri için bekletilmeye devam edecektir. 

  Kiralama Süresinin Aşılması

  Kiralama süresini uzatmak isteyen müşterilerimizin Özgökçen rent a car ofisini ziyaret ederek bu isteğini bildirmesi gerekmektedir. Kiralama süresini telefon yoluyla uzatmak malesef mümkün değildir.

  Geç araç teslimleri, anlaşılan araç kiralama sözleşmesindeki ücreti etkilemektedir. Anlaşmadakinden 3 saat daha geç yapılan araç teslimi, ücrete ek 1 gün olarak yansımaktadır. 

  Yakıt İkmal Politikası

  Araç kiralama istendiği takdirde yakıt ikmali müşteri tercihine göre belirlenmektedir. Birincisi deponun hacmi kadar doldurulması ve depo hacmi kadar yakıt ücretinin faturaya yansıtılmasıdır. Ya da araç, müşterinin yakıt ikmali yapmasına yetecek kadar (£15) yakıtla müşteriye teslim edilebilmektedir. 

  Sağlanan Hizmetler

  Özgökçen rent a car 7/24 acil yol yardımı sağlamaktadır. Daha fazla bilgi için ofislerimizdeki firma temsilcilerimizle görüşünüz.

  Ücretsiz Hizmetlerimiz

  • Çocuk koltuğu ( 9-18KG.) ve Çocuk Yükseltici Koltuğu ( 18-36KG.)  müşterimiz tarafından talep edildiği takdirde herhangi bir ücrete tabi olmadan müşterilerimize sağlanmaktadır. 
  • Ücretsiz Kıbrıs Haritası ve barlar, restorantlar, alışveriş mekanları, tarihi eserler ve diğer cazibelerle ilgili bilgiler içeren turist rehberi sağlanmaktadır.
  • Sınırsız Kilometre. 

  Ücretleme /Ödeme

  Uluslararası tanınmışlığı olan tüm kredi kartları kabul edilmektedir.
  %5 KDV ve tüm diğer yerel vergiler fiyatlara dahildir. 
  e-posta direktifiyle ön ödeme yapılabilmektedir.

  Sigorta

  Özgökçen rent a car bünyesinde hizmet veren tüm araçlar kasko sigortalı  olup, kiracı, sözleşmede belirtilen kiralama şartlarına uygun davrandığı sürece oluşabilecek hasarlarda € 500.00’ya kadar sorumluluk kapsamında tutulur. Belirtilen miktarı aşan hasarlarda ise kiracının sorumluluğu € 500.00 ile sınırlı tutularak aşan miktarlar sigorta kapsamında değerlendirilir.

  Eğer ki araç yetkilendirilmemiş bir kişi tarafından kullanılırken hasar meydana gelirse sigorta bunu karşılamamaktadır. Böyle bir durumda tüm sorumluluk ve masraflar aracı kiralayan kişiye aittir. Her sürücü müşteri temsilcilerimizce kontrata eklenmiş olmalıdır.

  Aracı kiralayan kişi her tür yanlış park ve trafik cezalarından kendi sorumludur.

  Aracın Kuzey Kıbrıs’tan Güney Kıbrıs’a geçişine kesinlikle müsade edilmemektedir ve araç sigorta sadece Kuzey Kıbrıs’ta geçerlidir.

  Kaza durumunda: İlk önce polisle irtibata geçerek kazanın polis tarafından raporlanması gerekmektedir. Daha sonra Sun Rent a Car’ı acil yardım telefon numarasından (+90 392 228 83 81) hemen arayarak bilgilendirmek gerekmektedir. Kontratınızın ön yüzünde acil telefon numarası mevcuttur.